Poradnik

Konserwacja powłok olejowych

Mam drewniane schody, które są pokryte olejem. Nie wiem jak należy o nie dbać by przywrócić ich dawny blask i kolor.

Dbałość o wszelkie meble, posadzki, schody, drzwi i okna oraz o wszelkie wytwory skutkuje utrzymaniem ich wysokiej trwałości i atrakcyjnego wyglądu. Kwestia ta również dotyczy powłok wykonanych z olejów.

Powierzchnie wykonane z oleju zalecamy odkurzać przy użyciu suchych i miękkich ściereczek przeznaczonych do tego celu. Najlepiej byłoby gdyby były elektrostatyczne. Powłoki można również miękką ściereczką z mikrofibry zwilżoną letnią wodą z dodatkiem niewielkiej ilości neutralnego detergentu.

Zanieczyszczone powłoki olejowe resztkami żywności lub różnymi płynami spożywczymi i chemii gospodarczej należy niezwłocznie usuwać przy pomocy ściereczki lub miękkiego ręcznika papierowego. Później taką powierzchnię sugerujemy umyć.

Stanowczo zalecamy do niedopuszczania do zalegania płynów, a w szczególności alkoholu i wszelkich płynów barwiących (np. czerwone wino, herbata, soki, kawa, itp.).

Do mycia powłoki olejowej nie wolno używać jakichkolwiek substancji żrących i rozpuszczalników organicznych (np. denaturatu, acetonu) i wszelkich preparatów powstałych na ich bazie. Nie używać środków chemicznych zawierających amoniak, wodę utlenioną lub chlor (np. płyn do mycia szyb, płyn do dezynfekcji).

Wszelkie powierzchnie olejowane, w tym schody i parkiety oraz blaty należy okresowo konserwować specjalnym środkiem pielęgnacyjnym przeznaczonym do tych powłok. Środek taki nanosimy na suche powierzchnię przy pomocy miękkiej ściereczki. Po upływie ok. 1,5 godziny taka powłoką można polerować ręcznie wełnianą tkaniną lub mechanicznie. Najlepiej by środek taki tworzył warstwę antyelektrostatyczną odporną na kurz i wodę.

Aktualności

6 czerwiec 2022

Urlop w Werk 2022

Firma „WERK” w terminie: od 23 czerwca (tj. czwartek) do 10 lipca (tj. niedziela) będzie NIECZYNNA z powodu urlopu wypoczynkowego.

Więcej

18 czerwiec 2021

Urlop w Werk

Uprzejmie informujemy, iż firma Werk w terminie od: 26 czerwca (tj. sobota) do 11 lipca (tj. niedziela) jest nieczynna z powodu urlopu wypoczynkowego. Urlop będzie trwał 2 tygodnie.

Więcej

16 czerwiec 2021

Znakomity lakier wodny na meble

Lakier M825W gamie nowych produktów sprzedażowych pojawił się lakier wodny meblowy o kodzie handlowym: M825. Jest to lakier przeznaczony zarówno do profesjonalnych zakładów stolarskich, jak i również dla amatorów pragnących zrealizować swoje pasje.

Więcej

16 luty 2021

Nowe etykiety w Werk

Nowa etykieta 1Firma Werk wprowadzona na opakowania swoich produktów nowe etykiety informacyjne. Treść zasadnicza etykiet pozostaje bez zmian: zostają zachowane kody produktów, ich opis oraz informacje dotyczące zagrożeń.

Więcej

Werk Anna i Krzysztof Motyl S.C.

ul. Walczaka 20
66-400 Gorzów Wielkopolski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(+48) 660 423 048, (+48) 795 511 205